🍹Early to RISA 🧉M to Greentext@sh.itjust.works • 5 months agoAnon visits Americash.itjust.worksimagemessage-square262fedilinkarrow-up1910arrow-down159
arrow-up1851arrow-down1imageAnon visits Americash.itjust.works🍹Early to RISA 🧉M to Greentext@sh.itjust.works • 5 months agomessage-square262fedilink
minus-square@macjabeth@lemmy.worldlinkfedilink8•5 months agoAgreed to both of these points, though as an American I will say there are healthier options, it’s just that they make those cost twice as much as the cheaper, unhealthy options.
minus-square@PancakeBrock@lemmy.ziplinkfedilinkEnglish4•5 months agoGo to a Mexican restaurant. Fajitas are $25 or more. It’s just vegetables with some meat. I can make that at home for like $3. We don’t eat out much.
Agreed to both of these points, though as an American I will say there are healthier options, it’s just that they make those cost twice as much as the cheaper, unhealthy options.
Go to a Mexican restaurant. Fajitas are $25 or more. It’s just vegetables with some meat. I can make that at home for like $3. We don’t eat out much.